Dikkat!!! Önemli Uyarı:

* Sıkça Sorulan Sorular bölümünü ve indirdiğiniz programda Açıklama sayfası varsa mutkala okuyunuz. Okumadan bana mesaj atıyorsunuz, arıyorsunuz. Yapmayın, etmeyin lütfen... Ben onca açıklamayı kendim için yapmadım ki...


Paylaştığım ve paylaşacağım tüm programlar ÜCRETSİZDİR.

Ancak: Bu site ve programlar, iyi niyetle bilgi birikimi doğrultusunda yapılmıştır. Programların yanlış kullanılmasından, hatalı hesaplamalardan, eksik veya fazla ödeme yapılmasından vs. doğacak  her  türlü  maddi  ve  manevi  zarar  için  sorumluluk  kullanana  aittir. Programları kullanmadan önce kendi bilgi birikiminiz doğrultusunda kontrolden geçirmelisiniz. Herhangi bir hata, eksiklik vs. olduğunu düşünüyorsanız, lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta ile geri bildirimde bulunun...


Dikkat: Bu sitede paylaşılan programların ve yapılan açıklamaların tüm hakları Mutemet.net'e aittir. Programların ve açıklamaların izinsiz yayınlanması halinde tüm yasal haklar saklıdır.


İndirme ayrıntıları

İşçi Maaş Hesaplama Programı (2022 Sonrası)

Çok fazla talep vardı. Sağlık Bakanlığı ÇKYS üzerinden hesaplama yapanlar için sıkıntı yok gibi. Lakin diğer kurumlarda ciddi sıkıntı var. Onlarca mesaj ve bir o kadar da telefon aldım. Ben de, mevcut tüm İşçileri kapsayacak şekilde bir program yaptım. Bu programla, hem taşerondan kadroya geçenlerin hem de öncesinde ki işçilerin maaşını hesaplayabilirsiniz. Ödeme Emri kodları değişkenlik arz edebilir. Ona dikkat edin. Zaten biraz kurcaladıktan sonra programın kullanımının basitliğini göreceksiniz.

Güncelleme Geçmişi:

24.02.2022

1- Site server değişikliği sonrası, yüklenen eski yedek olduğundan, en son versiyonu yükledim.

07.02.2022

1- Bordro ve E-Bildirge Yükleme Şablonu sayfasındaki PEK gün sayısı, ay gün sayısı olarak atıyordu. 30 günden raporları düşecek şekilde güncelledim.

07.02.2022

1- E-Bildirge Yükleme Şablonu sayfasındaki başvuru hataları giderildi. Ücret ve Prim Gün Sayısı alanları görünmüyordu. Yeni eklenen Vergi İstisna sütunları sonrasında bu sayfanın kodlarında da kayma olmuş, gözden kaçırmışım. Onu düzelttim.

04.02.2022

1- Bordro sayfasının göster gizle kodlarında eklenen iki satır nedeniyle başvuru hatası vardı. Kodlar güncellendi.

2- Hizmet/Meslek/Risk Tazminatı fiili çalışma günü ile çarpılıyordu. Doğrudan tutar girilecek şekilde ayarladım.

3- Sabitler sayfasında Hesaplama Yöntemi bölümü sayfa korumasına takılıyordu. Kilit ve Gizlilik ayarını güncelledim.

01.02.2022

1- Defalarca söylediğim halde, birisi programdaki sayfa başvurularını silmiş, ben de en son hali bu diye paylaşmışım. Ama maalesef bazı başvurular hatalıydı. Örneğin Banka Listesinde tüm kişiler çıkmıyordu. Başvuruları yeniden formülledim. Lütfen kontrol edin.

30.01.2022

1- Program artık yevmiye üzerinden ücret hesaplaması yapılan tüm işçilerin ücretlerini hesaplayabilecek şekilde modifiye edildi. Sabitler sayfasına İşçi Türü alanı eklendi. Oraya yazacağınız işçi türüne göre, tüm belgelerin başlıkları değişecek. Açıklamalar sayfasını mutlaka okuyun.

2- Gelir Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 319) doğrultusunda, Gelir Vergisi hesaplamaları güncellendi. Katsayılar sayfasının sonuna hesaplama alanları eklendi ve sabitler sayfasında, hesaplama yapılan aydaki Asgari Ücretin Gelir Vergisi neyse, ona göre hesaplama yapacak şekilde formüller güncellendi.

3- Sayfa tasarımları, bordro, bordro icmal vs. sayfalarda hem formül hem de alan kontrolleri yapıldı.

4- Sabitler, Sendika Bilgileri, SGK-GV-DV, İcra Daireleri, BES Şirket Bilgileri sayfalarını mutlaka ama mutlaka kendinize göre değiştirin. Sendika Bilgileri sayfasında gerekli düzenlemeyi yapmadan, PersonelBilgi sayfasına sendika adı giriyorsunuz. PersonelBilgi sayfasında açılır liste kutularının olduğu hücreler, verileri mutlaka bir kaynaktan çekiyordur. Gerekli düzenlemeleri yapmadan veri girişi yapmayın.

12.01.2022

1- Aylık vergi matrahları için bir sayfa yaptım. 

2- Sabitler sayfasına aktarma butonu ekledim.

3- Açıklamalar sayfasında programın kullanımı ile ilgili detaylı bir açıklama yaptım.

4- Ödeme Emri Belgesi, BES, Sendika, Personel Bilgi sayfası gibi bir çok sayfada ve formüllerde güncelleme yaptım.

5- Hemen hemen her sayfaya kontrol alanları oluşturdum. Kullanıcıların hata yapmasının önüne geçmek için yaptım. Ama maalesef, hâlâ formüllü hücreye veri girmeye çalışanlar var. Sayfa Koruması koyduğum sayfanın korumasını kaldırıp formüllü hücreye kendisi elle tutar yazan ve sonra bana program yanlış hesaplıyor diyen var. :)

Son olarak, tek tek ücret kalemlerinin tümünün kontrolünü yapın. Hatalı olduğunu düşündüğünüz bir alan olacak olursa geri bildirimde bulunun. Diğer programlarım gibi, bu da sizlerin katkısıyla gelişecek.

*******************************************************************************************************************

09.01.2022

1- Çocuk Yardımı İstisna Tutarı en fazla 2 çocuk için Asgari Ücretin yüzde 2'si olacak şekilde düzeltildi.

2- Meslek / Risk Tazminatı alanı Hizmet Zammını da kapsayacak şekilde Hizmet / Meslek / Risk Tazminatı olarak güncellendi. (Tutar olarak girilmelidir.)

3- Sendika Aidatı tutar olarak da girilebilmesi için Sendika Bilgileri sayfasına tutar alanı da eklendi. Oran ya da Tutar olarak girmelisiniz. İkisini aynı anda doldurmayın. İki bölüm de dolu olursa Oranı dikkate alacak şekilde formülledim.

******************************************************************************************************************* 

08.01.2022

1- AGİ ile ilgili tüm bölümler kaldırılmıştır.

2- Vergi İstisna uygulaması kapsamında hem gelir vergisi hem de damga vergisi için gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

3- 2022 yılından öncesi için hesaplama yapılamaz. Çünkü hesaplama sisteminde birden fazla değişiklik vardır. Önceki yıllara ait hesaplama yapmak için önceki versiyon programım kullanılmalıdır.

*******************************************************************************************************************

24.12.2021

1- 1-30 şeklinde ücret hesaplamayı dahil ettim.

2- Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere bir çok kurumun Toplu İş Sözleşmesinde olan ücret parametrelerini ekledim.

3- Ocak 14 günlük ve Aralık 17 günlük maaş hesaplamasını dahil ettim.

4- Puantaj sayfasının kodlarını hesaplama türüne göre revize ettim. Hem 1-30 hem de 15-14 hesaplama türüne göre güncelledim.

5- Bir sürü alanda formül düzenlemesi, yeni eklenen alanlar, BES kodlarında değişiklik, Ödeme Emri kodları değişikliği vs. vs. vs.

Information
Oluşturulma 2019-06-05
Son Değişiklik 2022-04-14
Sürüm 20032022
Boyut 2.14 MB
Oluşturan Harun
Düzenleyen Harun
İndirilme 12.301
Lisans
Fiyat