Dikkat!!! Önemli Uyarı:

* Sıkça Sorulan Sorular bölümünü ve indirdiğiniz programda Açıklama sayfası varsa mutkala okuyunuz. Okumadan bana mesaj atıyorsunuz, arıyorsunuz. Yapmayın, etmeyin lütfen... Ben onca açıklamayı kendim için yapmadım ki...


Paylaştığım ve paylaşacağım tüm programlar ÜCRETSİZDİR.

Ancak: Bu site ve programlar, iyi niyetle bilgi birikimi doğrultusunda yapılmıştır. Programların yanlış kullanılmasından, hatalı hesaplamalardan, eksik veya fazla ödeme yapılmasından vs. doğacak  her  türlü  maddi  ve  manevi  zarar  için  sorumluluk  kullanana  aittir. Programları kullanmadan önce kendi bilgi birikiminiz doğrultusunda kontrolden geçirmelisiniz. Herhangi bir hata, eksiklik vs. olduğunu düşünüyorsanız, lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta ile geri bildirimde bulunun...


Dikkat: Bu sitede paylaşılan programların ve yapılan açıklamaların tüm hakları Mutemet.net'e aittir. Programların ve açıklamaların izinsiz yayınlanması halinde tüm yasal haklar saklıdır.


İndirme ayrıntıları

Fiili Hizmet Zammı Hesaplama Programı

Fiili Hizmet Zammı Hesaplama Programı, tüm kurum ve kuruluşları kapsayacak şekilde tasarlanmış, otomatik olarak puantaj, bordro, icmal, ödeme emri, emsan metin dosyası, KBS şablonu vs. oluşturan, Excel kullanılarak yapılmış bir programdır.

FHZ Hesaplama Programı ile hem 5510 Öncesi hem de 5510 Sonrası personeller için hesaplama yapılabilir. Sadece, eğer 5510 Öncesi personel için hesaplama yapmak istiyorsanız, Personeller sayfasına sadece 5510 Öncesi personelleri girmelisiniz. Aynı şekilde, eğer 5510 Sonrası personel için hesaplama yapmak istiyorsanız da, yine Personeller sayfasına sadece 5510 Sonrası personelleri girmelisiniz. Aynı anda hem 5510 Öncesi hem 5510 Sonrası personelleri personeller sayfasına girip iki tür için de aynı anda hesaplama yapamazsınız maalesef. Çünkü, Sabitler sayfasından seçeceğiniz Hesaplama Türü'ne göre, tüm formüller, puantaj, ve kullanılacak oranlar otomatik olarak değişmektedir. Personeliniz 5510 Öncesi iken Hesaplama Türü'nü 5510 sonrası seçip hesaplama yapacak olursanız haliyle o personelinizi 5510 Sonrası olarak hesaplayacaktır.

Programın Açıklamalar sayfasında anlattım detaylı bir şekilde. Lütfen okuyun.

Olabildiğince basit, herkesin anlayabileceği sadelikte oldu.

Lütfen iletişim sayfasını kullanarak geri bildirimde bulunun. Eleştirin, hata varsa uyarın, "şu da olsa" dediğiniz bir husus olursa söylemekten çekinmeyin. Maksat, ortaya hatasız hesaplama yapan, güzel bir program çıksın.

Saygılar...

 

DİKKAT:

KBS Fiili Hizmet Zammı hesaplamasında hata olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki:
 
Sağlık Meslek Mensubu personellerin hesaplamasında, FHZ Karşılık oranı 3,33% olması gerekirken, KBS Fiili Hizmet Hesaplamasında 3,33333333% şeklinde hesaplama yapmaktadır.
 
Hem programımla karşılaştırdım hem de Kesenek Bilgi Sistemi ile. Kesinlikle hatalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü olması gereken hesaplama şöyle olmalı:
 
FHZ Prim Tutarı = PEK Tutarı * FHZ Karşılık Oranı * FHZ Gün Sayısı / Maksimum Gün Sayısı
 
FHZ Prim Tutarı = 3161,72 * 3,33% * 2,5 / 5 = 52,64
 
Ancak KBS FHZ Karşılık Oranı 3,33333333% olarak hesapladığından 52,70 olarak hesaplamaktadır.
 
Bilmem kendimi ifade edebildim mi? KBS Çağrı Merkezi'nden çağrı açtım, halen cevap gelmedi. Şimdilik durum bu. Dönüş yaptıkları zaman programı ona göre tekrar revize ederim. Kolay gelsin...
Information
Oluşturulma 2018-09-16
Son Değişiklik 2022-04-14
Sürüm 30012022
Boyut 1.15 MB
Oluşturan Harun
Düzenleyen Harun
İndirilme 5.397
Lisans
Fiyat