Dikkat!!! Önemli Uyarı:

* Sıkça Sorulan Sorular bölümünü ve indirdiğiniz programda Açıklama sayfası varsa mutkala okuyunuz. Okumadan bana mesaj atıyorsunuz, arıyorsunuz. Yapmayın, etmeyin lütfen... Ben onca açıklamayı kendim için yapmadım ki...


Paylaştığım ve paylaşacağım tüm programlar ÜCRETSİZDİR.

Ancak: Bu site ve programlar, iyi niyetle bilgi birikimi doğrultusunda yapılmıştır. Programların yanlış kullanılmasından, hatalı hesaplamalardan, eksik veya fazla ödeme yapılmasından vs. doğacak  her  türlü  maddi  ve  manevi  zarar  için  sorumluluk  kullanana  aittir. Programları kullanmadan önce kendi bilgi birikiminiz doğrultusunda kontrolden geçirmelisiniz. Herhangi bir hata, eksiklik vs. olduğunu düşünüyorsanız, lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta ile geri bildirimde bulunun...


Dikkat: Bu sitede paylaşılan programların ve yapılan açıklamaların tüm hakları Mutemet.net'e aittir. Programların ve açıklamaların izinsiz yayınlanması halinde tüm yasal haklar saklıdır.


İndirme ayrıntıları

Kişi Borcu Hesaplama Programı

Devlet memurlarına fazla ve yersiz yapılan ödemelerden dolayı kişi borcu açmak için hazırlanmış bir programdır.

Malumunuz, kişi borcu konusunu maalesef tüm mutemetlerin sıkıntı yaşadığı bir konudur.

E haliyle, bu konuda yeterli bilgiye sahip olmamak, hali hazırda piyasada bulunan kişi borcu hesaplama cetvelleri arasındaki tutarsızlıklar, hangi kalemin kişi borcuna dahil edilip edilmeyeceği, hangi kalimlerin muaf tutulacağı vb. hususlar, konuyu daha da içinden çıkılmaz bir hale getiriyor.

Tüm bu ve benzeri sebeplerden dolayı, bu konuda yüzde yüz doğru yaptığını iddia eden olacağını sanmıyorum.

Onlarca kişi borcu hesaplama programını inceledim ve ekteki programı yaptım. Program seçenekler sunarak hesaplamaya dahil edip etmeyeceğiniz unsurları sizin seçiminize bırakmıştır. Yani genel tavrım, "İlla bu hesaplama böyle yapılır" değildir. Bazı alanlar ise müdahaleye, tercihe kapalıdır, zira o kapalı olan bölümler zaten mevzuatla düzenlenmiştir. Yani tartışmaya kapalıdır.

Olur da bir alana müdahale edemiyorsanız, bilin isterim, mevzuata uygun olarak yapılmış bir programdır. Opsiyonel olmama sebebi muhtemelen sizin bilmediğiniz bir mevzuata dayanmaktadır, araştırın, mutlaka hukuki bir dayanağı olduğunu göreceksiniz.

Bu program, yaklaşık 5 senelik bir çalışmanın ürünüdür. İlk yaptığım versiyonu ile karşılaştırınca resmen evrimi gördüm. :)

Ama yine de; lütfen inceleyin, karşılaştırın. Sonrasında da kafanıza takılan bir şey olursa, e-posta ile ulaşın...

Information
Oluşturulma 2018-09-18
Son Değişiklik 2022-04-14
Sürüm 16032022
Boyut 43.9 KB
Oluşturan Harun
Düzenleyen Harun
İndirilme 3.863
Lisans
Fiyat