Dikkat!!! Önemli Uyarı:

* Sıkça Sorulan Sorular bölümünü ve indirdiğiniz programda Açıklama sayfası varsa mutkala okuyunuz. Okumadan bana mesaj atıyorsunuz, arıyorsunuz. Yapmayın, etmeyin lütfen... Ben onca açıklamayı kendim için yapmadım ki...


Paylaştığım ve paylaşacağım tüm programlar ÜCRETSİZDİR.

Ancak: Bu site ve programlar, iyi niyetle bilgi birikimi doğrultusunda yapılmıştır. Programların yanlış kullanılmasından, hatalı hesaplamalardan, eksik veya fazla ödeme yapılmasından vs. doğacak  her  türlü  maddi  ve  manevi  zarar  için  sorumluluk  kullanana  aittir. Programları kullanmadan önce kendi bilgi birikiminiz doğrultusunda kontrolden geçirmelisiniz. Herhangi bir hata, eksiklik vs. olduğunu düşünüyorsanız, lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta ile geri bildirimde bulunun...


Dikkat: Bu sitede paylaşılan programların ve yapılan açıklamaların tüm hakları Mutemet.net'e aittir. Programların ve açıklamaların izinsiz yayınlanması halinde tüm yasal haklar saklıdır.


İndirme ayrıntıları

4B Sözleşmeli Personel Maaş Hesaplama Programı (2022 Sonrası) GÜNCELLENDİ

Güncelleme Geçmişi:

13.05.2022

1- Vergi İstisna Uygulaması kapsamında, uygulanacak vergi istisnasının Asgari Ücrete Uygulanan Gelir Vergisi olacak şekilde revize edilmiştir. Net asgari ücret olan hesaplama değiştirilmiştir.

20.02.2022

1- Katsayılar sayfasındaki fark hesaplamasında kullanılan katsayılar değiştirilmiş ve güncel katsayılar eklenmiştir. Nisan ayı için de, sendika ödeneği tutarı eklenmiştir.

2- Vergi İstisna Uygulaması kapsamında, Katsayılar sayfasının en altına, Gelir Vergisi Hesaplaması eklenmiştir. 27.01.2022'de Resmi Gazete'de yayınlanan Gelir Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 319) doğrultusunda gerekli ayarlamalar yapılmıştır.

30.01.2022 - Ocak (14 Günlük Fark) hesaplamasına 2,5% da dahil edilmiştir. KBS'nin hesaplaması ile birebir aynı mantıkla yapılmıştır. Aralık katsayısı ile 30,95% zamlandırılmış haliyle birlikte hesaplama yapılmıştır. Bu programla 2022 öncesi hesaplama yapamayacağınızı unutmayın.

Mutlaka ama mutlaka kontrol edin. Hatalı olduğunu düşündüğünüz bir konu varsa lütfen geri bildirimde bulunun.

Bu noktada, bir hususa dikkat çekmek isterim: Hesaplama yapacağınız personelinizin 01.01.2022 ile 14.01.2022 arasında gerçekleşen bir değişikliği varsa (İstifa, açıktan atama, tayin vs.) maalesef bunu programa entegre etmeye fırsatım olmadı. Bu programı bekleyen yüzlerce insan varken, vakit kaybetmek istemedim. Bu tarz istisnai durumları olanlar, o personellerini ayrı bir bordro şeklinde hesaplasınlar ve ödemesini ayrı yapsınlar. Alt tarafı 3-5 parametrelik bir Excel hesaplaması ile işi çözebilirsiniz. Lütfen bu konuda talepte bulunmayın. Çünkü bunun için saatlerce uğraşıp programın bir çok yerini baştan sona modifiye etmem gerekecek. Ama maalesef benim o kadar vaktim yok.

08.01.2022 - AGİ'nin kaldırılıp Vergi İstisna uygulamasına geçilmesi ile ilgili gerekli düzenlemeler yapılmıştır. (Program 2022 öncesi hesaplama yapamaz. 2022 için kontrol alanları ekleyip öncesi ise AGİ hesaplayacak şekilde alan kontrolü yapmaya çalıştım ama çok fazla alan ve çok fazla kontrol bölümü olduğu için program boyutu çok arttı ve çok fazla kasmaya başladı. 2022 öncesi hesaplama yapmak için eski versiyonu kullanmanız gerekecek bu sebeplerle.)

10.01.2022 - Döner Sermaye Bütçesi Ödeme Emri Belgesini, Sendika Bilgileri sayfasındaki sendika adları, kodları ve tutarları aktarılacak şekilde revize edilmiştir.

Information
Oluşturulma 2019-06-05
Son Değişiklik 2022-05-13
Sürüm 13052022
Boyut 562.59 KB
Oluşturan Harun
Düzenleyen Harun
İndirilme 4.814
Lisans
Fiyat